Jdi na obsah Jdi na menu
 


Street dance <3

5. 4. 2013

 Street dance, neboli pouliční tanec. Tento styl tance se vyvinul mimo taneční studio. Ptá te se kde? Přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech v roce 1970. Pod tento pojem patří taneční styly jako:breakdancepoppinglockinghip hop new style a house dance

Tanečníci se pohybují volně a dokonce se snaží vymýšlet a tvořit svůj vlastní osobní styl. Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací. 

Základem pouličního tance (battles-jamming) je unikátní styl, kterým tanečník vyjadřuje pocity prostřednictvím tance a který se obvykle váže na určitý hudební žánr. Tanečníci tančí v hloučku na ulicích nebo po diskotékách.

Ke street dance patří i specifický styl v oblékání, například volné kalhoty, dlouhá volná trika, kšiltovky, pořádné, pevné tenisky, které se jen tak nezničí, dále pak také chrániče na kolena a potítka, na kterých se tanečník může libovolně "klouzat" po zemi a létat po parketu. (Ale to neznamená, že se tak musíte obíkat, když chcete tancit tento styl tance :D)

>> Street dance je fyzicky náročný tanec. Už jeho název vypovídá o tom, že jde o styl, který nemá rád škatulkování a je určen pro široké masy. Samozdřejmě existují kurzy, kde se může přihlásit každá věková kategorie. Díky rozšířenému okruhu tanců si každý najde ten svůj styl. :) 

Soutěže:

S rostoucí popularitou se rozrůstá i mnoho seriózních soutěží street dance, každoročně se koná spoustu mezinárodních akcí po celém světě, jako například: Battle of the YearJuste Debout a House Dance International. Tyto soutěže se zaměřují především na tzv. battle, ale také na choreografické přehlídky.

>> V České republice mezi nejprestižnější street dance akce patří Street Dance KempBeat StreetDancefloor AttackTanečník Roku - my CITY my STAGETaneční skupina roku a další.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


FacebookArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18959
Měsíc: 193
Den: 1